Купити літій-іонний акумулятор в Україні
Літій-іонний акумулятор – найпопулярніше джерело живлення для легкого електротранспорту. Назва «літій-іонний акумулятор» (ЛІА) відноситься до одного елемента з номінальною напругою 3.7v. Застосовуються у смартфонах та іншій дрібній електроніці.
Для живлення пристроїв з більш високою напругою, у тому числі всіх видів електротранспорту, використовуються літій-іонні акумуляторні батареї, зібрані з десятків і сотень літій-іонних акумуляторів, з'єднаних між собою.
Термін «літій-іонний акумулятор» стосовно батарей з літій-іонних акумуляторів застосовується неправильно, але, оскільки, він став загальновживаним, то й ми, говорячи про літій-іонні акумулятори в одних випадках маємо на увазі окремі елементи, в інших - літій акумуляторні батареї.
Характеристики літій-іонних акумуляторів
На сьогоднішній день, літій-іонний акумулятор – це потужне, легке та довговічне джерело енергії. За питомою ємністю на одиницю маси, а також кількістю електроенергії, що виробляється за весь період служби, літієві акумулятори значно перевершують свинцево-кислотні АКБ. Серед інших переваг літій-іонних АКБ:
- висока струмовіддача,
- відсутність ефекту пам'яті,
- низький саморозряд,
- їм не потрібне обслуговування.
Літій-іонний акумулятор складається з призматичного або циліндричного корпусу, в якому знаходяться два електроди, розділених сепаратором. Позитивний електрод (катод) виготовляється із алюмінієвої фольги, а негативний електрод (анод) – із мідної фольги. На катод та анод наноситься вуглецевий матеріал із різними добавками. Катод та анод розділені пористим сепаратором, просоченим електролітом на основі літію. У процесі заряду та розряду, іони літію переносяться з одного електрода на інший, утворюючи електричний струм.
Експлуатація літій-іонного акумулятора
Кількість циклів заряду-розряду у літій-іонних акумуляторів до зниження ємності до 80% від номінальної, залежно від технології та якості виготовлення, знаходиться в діапазоні 500 – 3000 циклів. І хоча ціна літій-іонного акумулятора перевищує вартість свинцево-кислотних АКБ за рахунок тривалішої експлуатації, вартість енергії, яку виробляє АКБ, обходиться дешевше. Тому купити літій-іонну акумуляторну батарею вигідно.
Поряд із перевагами, літій-іонний акумулятор має і недоліки, зокрема – вимогливість до умов заряду та розряду. Літій-іонні батареї для електротранспорту складаються з десятків або сотень літій-іонних елементів. Для того, щоб усі елементи працювали однаково стабільно, довго та безпечно, у кожній літій-іонної АКБ використовуються електронні пристрої для захисту від короткого замикання, перезаряду, перерозряду – BMS.
Для максимального продовження терміну служби літій-іонного акумулятора потрібно правильно ним користуватися. Літій-іонний акумулятор не любить повного розряду і, особливо, зберігання в розрядженому стані. Також він не любить повного заряду і занадто високих температур. Рекомендації прості:
- по можливості, не розряджати літій-іонний акумулятор нижче 20% ємності, а якщо це сталося, відразу ж зарядити його;
- заряджати літій-іонний акумулятор до 80-95% ємності;
- не перегрівати літій-іонний акумулятор під прямими променями Сонця;
- зберігати літій-іонний акумулятор найкраще при номінальній напрузі та температурі від 3 до 15 градусів Цельсія.
Компанія Вольта байкс – експерт з літій-іонних акумуляторів. Ми займаємося виготовленням, продажем та ремонтом літій-іонних акумуляторних батарей з 2007 року.